Spolek SRS zve na akce roku 2017

Pozvánka na výlet 28. 9. 2017

obrázek - Almanach ke 20 letům spolku

SRS - už nám bylo dvacet

Dvacet let je dvacet let a něco to chce. Vyčerpávající zpráva o historii a stavu jednoho z nejstarších porevolučních spolků ve Slavonicích by vydala na objemnou knížku, leč na tu jsme neměli ani finance, ani lidi. Tož jsme šli cestou útlého almanachu, který stručně mapuje hlavní projekty a události, přináší seznam členů spolku, ukázku výroční zprávy či kousek ze stanov a poděkování sponzorům a donátorům, tak jako členům spolku, protože SRS je jejich aktivita a dobrovolné práce při realizaci akcí bylo za ta léta nepočítaně.

Stěžejní částí spolku jsou fotografie z akcí a projektů, a anketa, v níž členové odpovídají na tři anketní otázky. Publikace ilustruje život spolku založeného třemi statečnými dámami za účelem renesance občanské společnosti v příhraničí.

Almanach je k dostání na Infocentru ve Slavonicích a ve Spolkovém domě. Jeho vydání podpořilo Město Slavonice.


obrázek - Slavnosti trojmezí 2017 - ohlédnutí

Slavnosti Trojmezí 2017 - ohlédnutí

Začíná být tradicí, že Slavnosti Trojmezí zahajují - uvádějí bohatou festivalovou sezónu ve Slavonicích. Letos měly být pohodové a pro celou rodinu a věřím, že takové první červencový týden i byly. Milovníci originální hudby si mohli užít koncert Marty Topferové či koncert Tichých lodí, kdo mají rádi procházky a historii zase procházku po sakrálních památkách Slavonic. Slavnosti nabídly pro rodiče s dětmi dvě dílny - sgrafitovou a mozaikovou,  pohádku divadla Krapet Kocour Modroočko či Bublinovou dílnu na náměstí. Básník a zpěvák Jiří Dědeček s výtvarnicí Danielou Šafránkovou byli součástí křtu Almanachu ke 20 letům spolku.

Návštěvnost všech programů byla pěkná, tak jsme měli radost. Do realizace a zajištění programů se zapojila převážná část členů spolku, kdo mohl, pomohl, byli úžasní, za což jim z celého srdce děkuji.

Program finančně podpořili: Město Slavonice, Centropen, a.s. Dačice, MEPOS, spol. s r. Dačice, Waldviertler Sparkasse Bank AG, Jadranská zmrzlina Slavonice, PS Soft Brno, AOK Maříž. Všem moc děkujeme.


obrázek - Noc kostelů 2017
Noc kostelů 2017
55628 bajtů
obrázek - Noc kostelů 2017
Noc kostelů 2017
46685 bajtů
obrázek - Jarní výlet
Jarní výlet
53559 bajtů
obrázek - Hledání pokladu na Velký Pátek 2017
Hledání pokladu na Velký Pátek 2017
63558 bajtů
obrázek - Povídání o Mongolsku
Povídání o Mongolsku
79055 bajtů
obrázek - Povídání o Banátu
Povídání o Banátu
58953 bajtů

zpět nahoru