Navštívit můžete řadu měst a památek, jako např. Jindřichův Hradec, Slavonice, městské opevnění v Nové Bystřici, hrady Landštejn a Stráž nad Nežárkou. Česká Kanada se může pochlubit unikátem, a to úzkorozchodnou tratí vedoucí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, která patří mezi technické a historické pamětihodnosti v České republice. V Nové Bystřici dokonce najdete muzeum věnované zdejším uzkokolejkám.
Zdejší nádherná krajina upoutá příběhy z minulosti. Po stopách známého lupiče lupiče Johanna Georga Grasela (1790 - 1818), který působil v té době se svou bandou a okrádal a vraždil pocestné, se vydávají naučné Graselovy stezky. Její součástí je i Grázlova sluj – částečně uměle upravený převis (téměř 5 m široký, 3 m hluboký a okolo jednoho metru vysoký) v nízkém žulovém bloku.
Česká Kanada je také krajinou neobvyklých skalních útvarů. K těm nejznámějším patří viklan Trkal (dnes se již bohužel nepohybuje, protože v roce 1910 jej děti na školním výletě rozhýbaly natolik, že byl vychýlen ze svého přirozeného těžiště), kultovní megalit Kamenný stůl nebo Ďáblova prdel. Velkou koncentraci tajemně vyhížejících kamenů najdete také v okolí Valtínova a obce Zvůle. Kameny a balvany České Kanady nemohou ani nechtějí konkurovat velkým skalním městům. V lesích a na lukách České Kanady můžete navštívit především skalní solitéry. Už jen cesta k nim ale stojí za to. Co skalní uskupení, to odlišná cesta a s ní jedinečný turistický zážitek.
Českou Kanadou probíhá také hlavní evropské rozvodí Labe-Dunaj. Oblast odvodňují četné potoky, které napájejí řasu rybníků. Mezi nejznámější patří Kačležský (176ha), Krvavý (127ha), Ratmírovský (78ha), Hejtman u Strmilova (68ha), nebo Komorník (56ha). Rybníky slouží především k chovu ryb (k tomuto účelu také byly budovány), často i k závlahám a mnohé mají význam jako hnízdiště a shromaždiště vodního ptactva. V létě se některé z nich mění v oblíbená koupaliště (zejména Komorník, Ratmírovský, Pěněnský a Zvůle).