BLOGY BY MĚLY BÝT KLIDNÉ

 

Milá Zdeno,

 

nejprve k Tvému vyjádření:

Jako redaktorka stránek se ohrazuji proti poslednímu příspěvku Lenky L., která tím, že si neověřila informace, působí problémy především našemu sdružení, které je provozovatelem stránek. Žádost o dotaci byla schválena na dřívějším zastupitelstvu, kde jsem osobně byla přítomna a po jejím přiznání město vypisuje zakázku, což je naprosto v souladu se zákonem. Je proto načase uvažovat o schvalování příspěvků blogerů.

Tím, že si něco neověřím, mohu v demokratickém státě ohrozit jedině sebe. Vaše organizace je sice provozovatelem těchto stránek, ovšem již podruhé tě Zdeno upozorňuji, že toto jsou informace, které jsi jako redaktorka sama uveřejnila:

Chcete se vyjadřovat k dění ve Slavonicích? Něco Vás pálí, něco se Vám líbí? Stačí napsat či zavolat (tel: 602 435 451) a po jednoduchém zaregistrování můžete - slušně - glosovat či komentovat události v našem městě.  Slavonice potřebují diskusi a různost názorů.

Žiju ve Slavonicích dlouho a mám je moc ráda a tento "blog" beru jako možnost svobodně vyjadřovat svoje názory.

Předpokládám, že na blog se nutně nemusí přihlásit lidé akademicky vzdělání, lidé, které skutečně něco „pálí“ a jejich vyjadřování může být i nedokonalé nebo chybné. Tedy jako redaktorka – potažmo redakční rada – nebudeš vymazávat příspěvky, ale vhodně a klidně bez vyhrožování je svým příspěvkem poopravíš. Tímto způsobem necháš účastníka se svobodně vyjádřit.

Pokud uvádíš, že Vaší organizaci působí neověřené informace problémy, zeptám se tě: „ Jaké problémy máš na mysli? Vyhrožuje někdo Vaší organizaci? Kontaktoval tě někdo? Pokud ano, podej trestní oznámení.“ Touto cestou tě také poprosím: „Milá Zdeno, nenuť nás, co se umíme beze strachu svobodně vyjadřovat, ohýbat hřbet před neototalitou, a jít v tvých stopách. Nenuť mě, dělat ze sebe naoko před celým městem demokrata a pak se podřídit cenzuře!“

Na novém a podle tvrzení města „lepším“ webu města Slavonice si mohu přečíst, že ZM schválilo pod číslem 208/12/2012 skutečně podání žádosti o dotaci z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Já, Zdeno, nepatřím mezi ty občany, kteří se nechají unést designem webu. Mě zajímají informace, mě zajímá, a podle toho hodnotím veřejnou správu, kolik informací poskytuje veřejná správa občanům města bez toho, aby o ně museli žadonit. A proto zde mohu s klidným svědomím uveřejnit, že více se občan města z webu nedozví. Nebo si snad myslíš, že obyčejný člověk, který se někdy před rokem neúčastnil veřejného zasedání, z této informace pozná, že město se pustí do vytvoření strategických dokumentů města? Silně pochybuji!

Jistě sis všimla, že nad mým provoláním je uvedená žádost o informaci:

Požaduji kopii zasedání ZM Slavonice, z které by bylo zřejmé jeho usnesení o tvorbě dokumentu Strategie udržitelného rozvoje města Slavonice a potažmo usnesení, z kterého by bylo zřejmé, že se rozhodlo, že tvorba přípravy dokumentu proběhne formou dodavatelskou, tedy ne formou komunitního plánování.

Tedy mě, milá Zdeno, vůbec nezajímá, že ZM si chce požádat o dotaci, mě zajímá dokument, z kterého bude zřejmé, že město bude vytvářet strategický dokument cestou zadavatelskou – to znamená, že celý strategický dokument cestou komunitní je odpískán, jelikož si tyto dvě cesty protiřečí. Ta jedna je řízena městem a ta druhá, jak se ti tu stále snažím vysvětlit, je cestou „ zespoda“. Z toho také vyplývá, že jediný, kdo zde mate občany města, jsi ty! Pokud ses tehdy účastnila zasedání a již rok víš, že město bude řešit vytvoření strategického dokumentu tak, že ji zadá firmě, musela jsi vědět, že zákonitě nebude tento dokument vytvořen cestou mnohem a mnohem levnější – komunitní – a celé vyvolávání do éteru jak z tvé tak veřejné správy města Slavonice je pouhým divadlem. A k takovému loutkovému divadlu se rozhodně svobodně vyjadřovat budu. Město se jasně touto cestou od komunitního plánování distancuje a dokonce volí cestu, která bude stát daňového poplatníka minimálně o polovinu více! Zdá se ti snad Zdeno 200 000 Kč málo? Proto také občany upozorňuji, že je i velmi podezřelé, že není dodrženo uveřejnění 15ti denní a spěch těch, kteří takovou věc podporují, je minimálně divný!

K poslednímu  tvému vyjádření, že blog by měl být klidný. To se opravdu usmívám. Zdeno, blog by měl být především přínosem k rozhýbání komunikace! A ty jsi její brzdou. Informace by měly být ověřené – ano, a jak vidíš, já si ji veřejně ověřuji! To, jestli budu objektivní, to už je otázka, kterou nejsi schopna posoudit. Objektivitu může posoudit člověk, který není do celého procesu tvorby dokumentů nebo záležitostí města zatažen. A dovolím si tvrdit, to jsem zrovna já!

Nechceš si náhodou Zdeno udělat z blogu pokoj pro hosty, který si jednou ročně přeluxuješ, vyvětráš, načechráš snobské dečky na sekretáři a stolovat budeš dál s rodinnými příslušníky v přeplněné kuchyni? Takto Zdeno budeš pohodu prostorného pokoje sledovat sice pyšně, ale  jen prosklenými dveřmi...A ty chceš, abych se tak chovala já. Ty požaduješ, aby se tak choval Žampič. Já tvé chování neschvaluji, nechci být taková. Nechci si v mém životě vytvářet parádní pokoje...

LENKA LYALIKOFF

 

 

 

 

 

 

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži