50 odstínů mlčení

50 odstínů mlčení kolem opravy Slavonického potoka

Minulou osádku radnice (do 10/2014) odnesl proud. Zlosvěstné, povýšené a ideově podložené mlčení všech těch ovarů, mylošů, televizáků, frkařů a dalších epizodních hráčů už neuslyšíte.

Nová osádka Změnařů mlčí více snaživě. K nově chystané tváři prostor kolem potoka bylo i veřejné jednání. Po opravě koryta v roce 2014/15 si výsledek mohou Mexičané zhodnotit sami: potok je od centra blízko.

Ti minulí měli ohlídat a připomínkovat projekt. Neznali, neuměli - mlčeli. Ti dnešní měli ohlídat kvalitu stavění. Vzdělání měli, nechtěli či nestihli - mlčeli. Další odstín námi placeného mlčení přidali tzv. památkáři ve sboru s dalšími úředními němými pěvci.

Výsledek: tragická a neomluvitelná úroveň kamenických prací na soklu, který se po půl roce rozpadá. Základní městotvorný prvek bez přístupu k vodě. Tím je také samozřejmě ztížena údržba nezaplavených ploch. Další výtky si připravil pan Vítězslav Beran (Viz facebookový profil skupiny Slavonice). Osobně ho neznám, ale je mi velice sympatické, že k veřejné věci NEMLČÍ. Naopak ji dokáže popsat a nebojí se i podepsat. Má můj mlčenlivý respekt.

POZN.: jak na věc protipovodňových úprav uvnitř města jít, to ukázali například v Litomyšli...

Dáno 16. srpna 2015

Přidáno 9. října 2015: nepráce s kritickými hlasy se snoubí se zbytnělou touhou po moci a zmenšeným sebevědomím těch odpovědných. Proto se pan Beran nedočkal a dlouho zřejmě nedočká ohlasu na svoji fejsbůkovou (FB) aktivitu a kritiku stavu prací kolem koryta Slavonického potoka...

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži