Čas na změnu k lepšímu...

 

Čas na změnu k lepšímu je možný vždy.

Jde o to ten čas si najít, ty změny chtít a také je pojmenovat. Stačí si pročíst poslední redakční články a jedno z nich plyne: stávající mocenské uskupení (komunisté&výhodáři) nemá uspokojivé výsledky. Za rok si volíme nové zastupitelstvo.

Je tedy nejvyšší čas soustředit se na hledání výkonnějších, srozumitelnějších i odborně a zkušenostně vybavených jedinců. Sebevědomých lidí, kteří jsou schopni a ochotni přispět obecnému blahu. Na Slavonicku i jinde je takových jako šafránu  - ale hledat musíme!

Ještě se vrátím k události, která je zdánlivě marginální: jde o „žlutou kartu“, kterou jsem pomyslně vytáhl na dva zodpovědné činovníky města (starostu a tajemníka) na veřejném zasedání dne 30.10.2013.

Z pravidel nejrozšířenější celosvětové sportovní zábavy – fotbalu - je význam barevných symbolů jasný. „Ještě jednou a půjdeš!“ ukazuje rozhodčí provinilci. Nejsem rozhodčí, jsem občan, který je svědkem soustavné drobné záludné hry plné klientelistických nahrávek a faulíků. Takových co nejsou vidět a dějí se potajmú. Bohužel tato nálepka někdy zakrývá i pozitivní a přínosné věci, které se občas podaří. Když pak přijde úmyslný hrubý faul znamenající v našem případě vědomé obejití jednacího řádu zastupitelstva, je na místě vytáhnout kartu ihned. A je jedno, že nebyla provedena písemnou formou ale pouze ústně. Váhu to má stejnou.

Čtenář blogu není zasvěcen do podrobností konkrétního faulu: předhodit územně-plánovací problém, řešený byrokratickými mlýny od roku 2008 - PĚT LET (!), bez upozornění zastupitelům pouhým přečtením dokumentů trvající hodinu a půl a následně po nich vyžadovat rozhodnutí je fujtajbl. V přednesu podivně kroucených úřednických formulací až litanií je snadno zastřen hlavní problém: že se jedná o majetek, nemovitosti, vynaloženou práci a peníze lidí-spoluobčanů.

Žlutá karta pro dva odpovědné placené činovníky je proto na místě. Pro změnu k lepšímu to ale pro Slavonice stačit zřejmě nebude.

Dáno dne 10.11.2013

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Graselovy stezky