Meluzína skučí, vlašťovka stále žije...

 

Vlašťovka si načechrala křídla. Vzlétla a... (pokračování možná příště)

 

Následující dny, týdny i měsíce ukážou, zda otevřené téma KULTÚRÁKU, který dle mého názoru nositelem kultury v současnosti již není, přinese nějaké výsledky. Zůstává pouze místní přezdívka čtyřicetileté stavby.

Tematický večer konaný dnes (29.11.2014) měl v záhlaví širší záběr – trávení volného času a zlepšení volnočasových aktivit seniorů a mládeže. Mládež sobotní podvečer trávila čas někde jinde, dost občanů střední a starší generace však přišlo na besedu.

 

Spoléhám na organizátory, že využijí nabízejících se komunikačních možností FB a městského webu a umožní otevřený dialog a jeho pokračování i na těchto jednoduše a aktuálně přístupných médiích. Mimo jiné mohou takové možnosti k prezentaci svých názorů využít právě ti chybějící mladší spoluobčané a angažující se náplaveniny.

 

Abychom se ve zprvu vlažně teplém největším sále (široko daleko Dačice, Jemnice, Telč, Jindřichův Hradec, atd. není většího) lépe slyšeli – bylo vypnuto hlomozící plynové topení. Konec docela živé dvouhodinové besedy se nořil do zimomřivosti.

 

V této chvíli bych rád počkal na zhodnocení od organizátorů. Sám jsem toho napovídal dost až předost. Zajímá mne hodně, co z toho probíraného přítomného místostarostu, radní a zastupitele zaujalo. Nepřekvapí mne, když zprávu připraví tajemník – tento návyk ve Slavo zdomácněl. Přiznám se, že bych pozici tajemníka viděl spíše koordinační a hlasateli by měli být ti, které jsme do funkcí vybrali – zastupitelé v čele se starostou. Vše je na začátku. Uvidíme.

 

 

Neodpustím si jedno „šlehnutí svetýrkem“: od jisté osoby jsem tam slyšel holedbání, že zná Kultúrák od sklepa po půdu. Ale kolik stojí ročně provoz vyčísleno neměl. Tento údaj je základním odrazovým můstkem. Tedy příště mít předem spočítáno. Ještě lépe: spočítat a šup s tím ven.

 

 

Dáno 29. listopadu 2014 na sv. Saturnina.

„Na Saturnina skučí meluzína.“

 

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Graselovy stezky