Rozklikávací rozpočet a dobrá radnice s lidmi ...

Na internetu je spousta balastu a informací k ničemu.

Mezi těmi, o kterých si myslím, že k něčemu jsou, je mimo jiné i webová stránka na adrese http://www.rozpocetobce.cz/

Najdete zde velice dobře a přehledně uspořádaný rozpočet obcí včetně Slavonic, a to od roku 2000. Příjmy obce, její výdaje a to vše celkem nebo v přepočtu na obyvatele. Dozvíte se skladbu výdajů všech a co z nich je na provoz a co na investice včetně grafu = vývoje dané kapitoly od roku 2000.

Dozvíte se z nich například to, že v kapitole kultuira, církve a sdělovací prostředky od roku 2009 neproběhla žádná investice, takže výdaj = 0. V přepočtu na obyvatele je investice za rok 2013 například ve zdravotnictví 5,17 Kč, v ochraně životního prostředí = 0, tak jako již uvedené investice do kultury = 0. Tělovýchova a zájmová činnost = 253,63 Kč (investice /na obyvatele - 2013) ad. ad. Je fakt, že stavba čistírny odpadních vod byla finančně náročná, i když nezbytná a ovlivňuje rozpočet města výrazně a kapitola průmysl patří ve výdajích města k těm největším.

Je to moc a moc zajímavé čtení a rozklikávací rozpočet Slavonic najdete na této adrese:

http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/547166-slavonice

obrázek - Tyjátr V. Marčíka

Dobrá radnice s lidmi komunikuje, plánuje, buduje, učí se ...

Nemohu si proto odpustit posteknutí, že ve Slavonicích to tak není a to mě mrzí. Vždyť je tolik možností zapojit občany, zeptat se jich jak si leccos představují, co jim vadí, co je těší ...

Taky jsem se těšila, že nové zastupitelstvo se chopí některé z nesčetných možností a příležitostí - Zdravá města, Místní agenda 21 a řada dalších iniciativ. Program rozvoje města vzniká si myslím taky již déle než obvykle a podle slov koordinátorky Jany Leitkepové z formy Equica, a.s., bude v únoru (?) předložen zastupitelům.

V zastupitelstvu je více žen, těšila jsem se, že budou aktivní, že se budou vyjadřovat k řadě věcí, že mají onen názor na to a onen na ono. Nějak se to neděje, ale třeba se jenom rozkoukávají a časem se to změní...?

Slavonické Novinky a městský web. Stačí to? Je známá věc, že kvalita úřadů, spolků, institucí či jakýchkoli organizací se odvíjí od lidí...

http://www1.cenia.cz/www/ma21

http://zdravamesta.cz/index.shtml

http://www.agora-ce.cz/


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Graselovy stezky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.