Znáte svoje město?

obrázek - Plakát

SLAVONICE – Znáte je?

Školící středisko Stavební huti Slavonice srdečně zve na tři podzimní přednášky slavonické rodačky Zdeňky Míchalové. Budou se konat vždy v podvečer, ve Slavonicích, Nádražní ulice 621. Vstupné dobrovolné. Podrobnosti na www.shslavonice.cz

Pátek 27. října 2023 (17 hodin) – SLAVONICE, VEDUTA 1729

Obraz města v roce 1729. Přednáška představí autora a okolnosti vzniku veduty města z roku 1729 a dále i s pomocí dalších historických vyobrazení ukáže zaniklé objekty či proměny známých staveb.

Čtvrtek 30. listopadu 2023 (17 hodin) – SLAVONICE, DŮM čp. 480

Dům čp. 480 - klenot mezi slavonickými interiéry. Přednáška se bude věnovat jedinečnému interiéru domu, který obsahuje sklípkovou klenbu a nedávno zrestaurované nástěnné malby, které jsou pozoruhodné svou ikonografií a grafickými předlohami. Vedle renesančních prvků bude  věnována pozornost i dějinám domu ve 20. století, kdy prošel pozoruhodnou památkářskou obnovou.

Pátek 15. prosince 2023 (17 hodin) – SLAVONICE, KOSTEL BOŽÍHO TĚLA

Kostel Božího Těla - architektura, umělecké vybavení a jeho význam. Přednáška přehledně uvede dějiny stavby v kontextu skupiny pozdně gotických dvoulodních kostelů a vysvětlí význam vybavení kostela od barokního hlavního oltáře po exteriérovou mozaiku z počátku 20. století.
-------------------------

Zdeňka Míchalová, Fakulta restaurování, Univerzita Pardubice. Vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a dlouhodobě se zabývá kulturou a uměním 16. století v českých zemích a také regionální historií. K tématu publikovala knihu Měšťané umělci řemeslníci. Výtvarná kultura v Telči a Slavonicích v době renesance (Brno 2020).


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky