Praktické kurzy s Alenou

obrázek - bez názvu

Fermentované potraviny a nápoje – s Alenou

22 – 23. října 2022 Slavonice

Zkušená a povolaná lektorka Alena Vás během dvou dnů seznámí s pěstovanými i volně rostoucími rostlinami a jejich plody, které se dají sbírat v průběhu léta a vrcholného podzimu. Jsou nejen krásné, ale i léčivé, jedlé a chutné. Naši předci je využívali již tisíce let před námi. Pojďme spolu strávit víkend v renesančních Slavonicích. Naučíte se, mimo jiné, jak se vaří šípková polévka, ovocná povidla v troubě, bezinkový dryják, povidlová omáčka, nebo jak se fermentují listy bylin na přípravu lahodného čaje. Také si zkusíte sestavit vlastní čajovou směs z bylin, sušeného ovoce i drobných plodů. Během víkendu nebude chybět ani poznávací procházka v terénu, při které si nasbíráme suroviny, ze kterých si pak uvaříme. Získáte mnoho zajímavých receptů i zpracovatelských postupů, jak využít hojné dary přírody. Kurz se bude konat v nových prostorách Stavební huti Slavonice, Nádražní ul. www.shslavonice.cz, alias ve „ŠKOLE“.

Časová dotace: sobota 10-18 hodin, neděle 9-13 hodin

Plná cena kursu: 3. 500,-Kč + ubytování a strava

 

FERMENTOVANÉ POTRAVINY A NÁPOJE S ALENOU 22 - 23. 10. 2022

CHLÉB VE SVĚTOVÉ KUCHYNI S ALENOU 12 -13. 11. 2022

Studenti, důchodci, ženy na mateřské dovolené, napište si o slevu

Platby za kurs na účet: 670100-2202641788/6210

Stravu a ubytování lze hradit na místě hotově i kartou. Cena snídaně: 110,- Kč, oběd i večeře:  á135,- Kč. Cena ubytování: na základě dohody se spřátelenými ubytovateli od 300,- do 450,- Kč v apartmánech, případně pokojích se sociálním zázemím. Konkrétně bude upřesněno s každým účastníkem kurzu.

Počet míst je omezený

Kontakty

Kurs, platby za kurs Ing. Alena Gajdušková, t. 731 276 158, gajdua@seznam

Ubytování, strava Mgr. Zdeňka Chadimová, t. 733 389 765, info@shslavonice.cz, zchadimova@atlas.cz

LEKTORKA - Ing. Alena Anežka Gajdušková se tematikou udržitelného způsobu života a zahradničení, praktickým životem našich předků a jejich znalostmi s úpravou a konzervováním potravin, včetně lidového léčitelství, zabývá přes dvacet pět let.  Je lektorkou a zahradní designérkou. 

Aktivně se věnuje také publikační činnosti, je autorkou knih „Domácnosti našich babiček I. a II.“ (2020), „Pečeme chleba z kvásku a děláme domácí těsta“ (2020), spoluautorkou titulů „Vánoce našich babiček“ (2021) a „Velikonoce našich babiček“ (2022). Dále je hlavní autorkou „Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století, díl I. Rodinná zahrada“ (2016) a díl II. „Farmář, pastevec, sběrač“ (2018). V současné době již vyšel třetí díl Encyklopedie s podtitulem „Energie, stavby, řemesla, komunity“. V roce 2021 se podílela na českém vydání knihy Bena Falka „Rodinné hospodaření v měnícím se světě“.

Od roku 2018 je pravidelným hostem v pořadu České televize „Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli“.


 Reference a další informace

 


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Oáza Maříž
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Centropen Dačice
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spřátelený web slavonice-zlabings.eu
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích