Zeleň aneb "Proč nemají lidé rádi stromy"

obrázek - Slavonický potok

Obyvatelé Slavonic získali podporu pro zastavení devastace lipové aleje na potoku

Slavonice dne 3.3. 2015 – Obyvatele Slavonic, kteří nesouhlasí s nekoncepčními zásahy do lipové aleje na potoku v blízkosti centra města, podpořila Nadace VIA částkou 20 000 Kč. Díky tzv. Rychlému grantu bude moci nyní okamžitě v této kauze zasáhnout spolek Mařížský park, který grant dostal, spolu se Slavonickou renesanční společností,o.s. , se Slavonickou renesanční o.p.s., se spolkem Volba pro Slavonicko, kteří společně právě před rokem oslovili zástupce města Slavonice dopisem žádajícím zlepšení peče o městskou zeleň.

V bezprostřední blízkosti historického centra města Slavonic byla zahájena úprava koryta potoka. Došlo ke kácení stromů v lipové aleji bez jakéhokoli plánu obnovy zeleně v této lokalitě, bez dialogu zástupců města Slavonice s obyvateli. Členové spolku by kampaní rádi zastavili obavy z ohrožení obyvatel města pádem stromů, které se v uplynulých měsících ve Slavonicích objevily. Kampaň budou vést, tak aby nevedla ke konfrontaci zájmových skupin obyvatel, ale k dialogu mezi obyvateli, odborníky a zástupci místní samosprávy.

„Chceme prezentovat skutečnosti o stavu lokality, navrhnout koncepci veřejného plánování pro plán revitalizace této lokality a analýzu postupu orgánů státní správy a místní samosprávy,“ říká Martina Havlíčková ze spolku Mařížský park.

„Zkušenosti z řešení této situace, by měly být precedentem pro rozhodování města Slavonice o zásazích do městské zeleně a pro plánování změn ve veřejném prostoru do budoucna,“ dodává Havlíčková.

„Výhodou Rychlých grantů je jejich dostupnost. O tom, kde peníze pomohou, rozhoduje hodnotící komise každý měsíc. Ze zkušenosti víme, že ve veřejných kauzách často záleží na rychlosti, s jakou jsou občané schopni zareagovat,“upozorňuje na specifikum grantového programu Ondřej Šindelář z Nadace VIA.

Pro více informací kontaktujte:

Martinu Havlíčkovou, Mařížský park, o. s.

tel. 775930757, email havlickova.martina@centrum.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Iniciativa Zelené Slavonice

Podrobnosti najdete na: http://www.slavonice.cz/region/priroda/iniciativa-zelene-slavonice/41,735

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži