Slavonická renes. společnost a rok 2012

obrázek - Silvestrovský výšlap na kopec Uhliště

Poslední akce občanského sdružení Slavonická renesanční společnost v roce 2012 se vydařila

 

Silvestrovský hvězdicový výšlap se v nedávno skončeném roce konal již počtvrté. Když tuto akci v roce 2009 paní Mirka Nevrklová vymyslela, netušili jsme, že se z ní stane tradice. Stala a moc hezká. Silvestr v roce 2012 se vyznačoval krásným slunečným počasím s příjemnými teplotami kolem nuly. Na kopec Uhliště (hláska u Stálkova) dorazilo před polednem několik desítek lidí z různých koutů kraje. Chodce ze Starého Města přivedl sám starosta Marián Khandl, rodičové s kočárky si mohli vybrat z více tras přístupu na kopec. Buď absolvovat celou trasu ze Slavonic lesem částečně po červené turistické značce, i když zledovatělé lesní cesty byly terénem značně náročným, nebo přijet po lesní asfaltce směrem od Stálkova.

 

Na kopci bylo možné ohřát se u ohně, či si tam opéct buřta, občerstevení pana Kšíra z Arkády bylo různorodé, každý si mohl vybrat! Zákaz používat pyrotechniku všichni respektovali. Ve 12 hodin v poledne připomenul Bob Kněžíček, jak je důležité mít v úctě vodu, les a všechno živé a popřál všem dobrý rok 2013 a mohlo bouchat šampaňské.

 

Jménem občanského sdružení Slavonická renesanční společnost děkuji všem, kteří přispěli k úspěchu akce a vůbec všem, kteří sdružení v roce 2012 jakkoli pomáhali: členům, partnerům, sponzorům – AOK Maříž, bance Waldviertel Sparkasse, Centropenu Dačice, Dens Caninus,  Jonáši Krejčímu, MěkS Slavonice, Mezinárodní poradenské společnost Dačice, Městu Slavonice, MP-Softu Brno, Podniku Města Slavonice Slavonické renesanční, o.p.s., Slavoně Slavonice, Stavební huti Slavonice a všem, na které jsem pozapomněla. DĚKUJEME A PŘEJEME DOBRÝ ROK 2013.

                                        Mgr. Z. Chadimová, předsedkyně SRS, o.s.

 


obrázek - bez názvu

Slavonický adventní jarmark
Druhého prosince se ve Slavonicích konal již tradiční adventní jarmark. Pořádala ho jako vždy Slavonická renesanční společnost, občanské sdružení. Podnik města Slavonice nám pomohl s přípravou a MěKS nám poskytlo prostory v městském muzeu. Počasí nám přálo a vánoční nálada byla výborná. Návštěvníci si mohli nakoupit dárečky, ale také si mohli pochutnat na domácím bramboráku a zahřát se vánočním punčem. Zazpívaly nám děti ze základní školy speciální. Děkujeme paní ředitelce a učitelům z této školy nejenom za hezké vystoupení, ale také za to, že nám poskytli prostory školy k vaření punče.
Novinkou letošního adventu jsou stromečky umístěné na náměstí. Ozdobily je skupinky dětí, které se předem přihlásily. Přispěly tak k vánoční výzdobě města. Je smutné, že se hned našli kazisvěti, kteří stromky poškodili.
Na závěr jarmarku vystoupila skupina,,ohnivců" a rozsvítil se vánoční strom na náměstí. Doufáme, že se návštěvníkům jarmarku akce líbila a chtěli bychom všem popřát krásné Vánoce. Děkujeme vám za vaši přízeň .Slavonická renesanční společnost o.s.
Miroslava Nevrklová

ADVENTNÍ JARMARK VE SLAVONICÍCH – první adventní neděle - 2. 12. 2012 (13 – 16 hodin)

Sál městského muzea a přilehlé prostory – vystoupení dětí ze Základní školy speciální – lampionový průvod – stromečky ozdobené dětmi - překvapení

Občanské sdružení Slavonická renesanční společnost srdečně zve všechny občany na ADVENTNÍ JARMARK, který se uskuteční první adventní neděli 2. prosince 2012 od 13 hodin v sále městského muzea, v mázhauzu muzea a před budovou Základní školy speciální. Všichni návštěvníci se mohou těšit na tradiční program i novinky. Co se tradice týče, nebude chybět vánoční punč pro dospělé i pro děti, drobné občerstvení a hudební vystoupení dětí ze Základní školy speciální v 16 hodin. Zazpívají několik vánočních písniček a Vy je svou účastí můžete podpořit a ocenit jejich snahu i um a píli. Vždy bývají tato vystoupení příjemná a milá. RODIČŮM S DĚTMI NABÍZÍME ADVENTNÍ DÍLNU,  v sále muzea si mohou děti vyrobit vánoční přáníčko, ozdobu na stromeček nebo drobný dárek. Novinkou letošního jarmarku je LAMPIONOVÝ PRŮVOD a SOUTĚŽ O NEJLÉPE OZDOBENÝ STROMEČEK . O co jde? Na našem náměstí totiž o letošních vánocích nebude jenom jeden strom, ale vedle jednoho velkého budou mezi japonskými třešněmi na dolním náměstí umístěné další, menší stromečky. Jejich ozdobení si vzaly na starost skupiny dětí, které se Vás pokusí přesvědčit, že právě ten jejich stromek je nejhezčí. Hlas jednotlivým stromkům můžete dávat v cukrárně od jarmarku do 21. 12. 2012. O půl páté si s rozsvícenými lampiony všechny stromečky obejdeme a představíme si je. Zveme proto rodiče, aby přišli se svými dětmi s lampiony, abychom se těmi drobnými světýlky připravili na začátek adventní doby, doby přípravy na Vánoce. Možná bude ještě jedno překvapení, ale to bude jasné až z plakátů, kde najdou všichni podrobné informace a na webových stránkách www.slavonice.cz. Poté bude rozsvícen VÁNOČNÍ STROM.

Srdečně zvou pořadatelé: SRS, o.s., MěkS Slavonice, Rodičovské centrum ZDROJ Slavonice. Děkujeme za podporu akce Městu Slavonice, Podniku Města Slavonice a Mezinárodní poradenské společnosti, s.r.o. Dačice.


obrázek - Brambory

Česká brambora

Sobota 27. října v 16 hodin - Hospůdka v mázhauzu u Kryzanů

Občanské sdružení Slavonická renesanční společnost srdečně zve všechny, kdož rádi vaří, pečou či smaží, na soutěžní klání o nejchutnější krmi z brambor. Nápadům se meze nekladou, brambory lze upravovat na všechny způsoby, které Vás napadnou.

DO SOUTĚŽE JE NUTNO SE PŘIHLÁSIT na tel. č. 602 435 451

PŘÍJEM SOUTĚŽNÍCH VÝROBKŮ je od 15 h v hospůdce.

ZAČÁTEK SOUTĚŽNÍHO KLÁNÍ V 16 hodin.

Přijďte se pochlubit svými dobrotami, přijďte ochutnat, co vytvořili jiní. Odměna vítěze nemine.


obrázek - Podzimní výlet

Podzimní výlet- KDYŽ KAMENY MLUVÍ

Občanské sdružení Slavonická renesanční společnost pozvala milovníky procházek podzimní přírodou na výlet a to den po svatém Václavu 2012. Od kašny na dolním náměstí ve Slavonicích jsme se dopravili na Zvůli k chatě Katovna a poté jsme se vydali na cca 10 km okruh přes Terezín ke kameni připomínajícímu jednu část lidského těla. Buřty s sebou.

Počasí výletu přálo a tudíž jsme se mohli z plných plic nadýchat voňavého podzimního vzduchu a kochat se krásnou přírodou České Kanady. Gulášová polévka na Katovně a buřty na ohni, zkrátka SUPER.


obrázek - Alice Vegrová

Užili jsme si to - Slavnosti Trojmezí 2012

Již šestnáctý ročník multižánrového festivalu pro celou rodinu se konal tradičně na přelomu července a srpna ve Slavonicích. Letos jsme pro domácí i návštěvníky připravili výstavu hedvábných obrazů ALICE VEGROVÉ, které jsou do konce srpna k vidění ve vestibulu hotelu U růže. Počasí přálo i letošnímu třetímu ročníku SGRAFITOVÉ DÍLNY. Celkem vyškrábali účastníci dílny 75,5 metrů sgrafita, což je zatím rekord, protože první rok to bylo 66,5 a druhý 22,5 metrů. Bylo zajímavé, jak se odrážely momentální příhody v námětech (setkání se skupinou divočáků, výstup na městskou věž), či snaha inspirovat se předloženými vzory nebo fasádami domů. Některá sgrafita byla opravdu povedená.

Poeticko - jazzový recitál LUBOMÍRA MÜLLERA se kvůli zhoršenému počasí odehrál v kostelík sv. J. Křtitele. Příjemnou jazzovou notou obohatili Slavnosti STUDENTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY Z TŘEŠTĚ. Mají výborného sbormistra a vynikající zpěvačku Josefínu Žampovou, takže to byl opravdu pohodový letní podvečer. Návštěvníky ze židlí a laviček zvedala CIMBÁLOVÁ MUZIKA TOMÁŠE ZOUHARA při sobotním koncertu v podloubí Panského domu. Spontánně se pohupovalo do rytmu či přímo tančilo.

Slavnosti zakončila hra v kostýmech JAK GRASEL UKRADL MĚSTSKOU KASU. Děti i jejich rodiče luštili hádanky vztahující se k řemeslům a historii města, na několika zastaveních plnily děti úkoly. Jenom Grasel se před dětmi raději schoval do lesů, protože při loňské hře je tak rozohnilo jeho dopadení, že měl namále. Příští rok jej snad vylákáme!

Moc děkuji za spoustu práce a pomoc při Slavnostech všem členům a partnerům sdružení, všem spolupracovníkům a sponzorům: Centropenu, a.s. Dačice, Stavební huti Slavonice, s.r.o., Mezinárodní poradenské společnosti Dačice, Městu Slavonice, Slavonické renesanční, o.p.s., Bance Waldviertler Sparkasse, hotelu Dům U růže a Speciální škole ve Slavonicích.

SLAVNOSTI TROJMEZÍ 29. 7 - 5. 8. 2012

Neděle 29. července 2012 - hotel U růže - vernisáž v 16 hodin, Alice Vegrová - Hedvábné obrazy. Inspirací je pro výtvarnici především japonské umění, svět baletek a snů. Na jejích webových stránkách najdete mnohé další informace.  Výstava je prodejní a TRVÁ DO KONCE SRPNA.

Úterý 31. července - Středa 1. srpna (úterý 10 - 16 hodin, středa 10 - 14 hodin) - Horní náměstí - Sgrafitová dílna
Ve spolupráci se Stavební hutí Slavonice Vás srdečně zveme na netradiční dílnu. Každý, kdo přijde, bude mít možnost vyzkoušet si „vyškrábnout" své vlastní sgrafito a spolupodílet se na vytvoření nejdelšího nepřerušeného sgrafita nejenom ve Slavonicích. Na místě bude po celou dobu zajištěn materiál a nářadí a také samozřejmě odborná asistence a inspirace...Třetí pokus o nejdelší sgrafito bude probíhat na Horním náměstí ve Slavonicích. První rok se podařilo 66,5 m sgrafita, v loňském roce nám nepřálo počasí, takže jenom 22 m, tak uvidíme letos ... startovné 20,- Kč

Čtvrtek 2. srpna - Za panským domem - 19,30 h. - RECITÁL
Lubomír Müller - poeticko jazzový recitál SNAD TĚ JEDNOU, LÁSKO, POTKÁM,
vstupné: 50,- Kč

Pátek 3. srpna - PROCHÁZKA, KONCERT
16 hodin - sraz u kašny na dolním náměstí - Procházka s Michalem Rumanem
19,30 hodin - za Panským domem - JAZZBAND TŘEŠŤ, vstupné: 50,- Kč

Sobota 4. srpna - KONCERT
19,30 hodin - za Panským domem - Cimbálová muzika Tomáše Zouhara, vstupné: 90,- Kč
Multinárodnostní cimbálová kapela vznikla v roce 1991. Repertoár tvoří romské písně, rumunská, maďarská, romská, indická, taneční, operetní, klasická a moravská lidová hudba podbarvená nádhernou harmonií dalekých krajů v netradičním spojení vycházejících ze starých cikánských tónin.

Neděle 5. srpna - HRA
19,30 hodin - dolní náměstí, sraz u kašny, startovné 20,- Kč
Jak Grasel ukradl městskou kasu - hra pro celou rodinu
Pro celé rodiny jsou připraveny toulky tajemnými nočními Slavonicemi při hře Jak Grasel ukradl městskou pokladnu. Pojďme hrou a zábavou poznávat historii Slavonic.


obrázek - bez názvu

JAHODOVÝ KONCERT VE FÁROVĚ DOMĚ

Fárův dům ve Slavonicích, sobota 28. července 2012 v 18 hodin

Sochařka Isabela Fárová a Slavonická renesanční společnost, občanské sdružení, srdečně zvou všechny příznivce klasické hudby na jedinečnou hudební událost. Již po šesté se bude v mázhausu Fárova domu konat koncert věnovaný tvůrkyni Fárova domu, paní Anně Fárové. Tato událost vždy představovala vynikající interprety klasické hudby. Koncerty Schulhoff Quartett, Š. Raka či J. Bárty jsou nezapomenutelné. O přestávce bude možné občerstvit se šampaňským a jahodami. Vstupné: 200,- Kč.

I jména letošních účinkujících - GABRIELA DEMETEROVÁ (housle) a JAROSLAV TŮMA (cembalo) - jsou zárukou jedinečného uměleckého zážitku. Gabriela Demeterová je česká houslová virtuózka a violistka. Po studiích na pražské konzervatoři studovala hru na housle na pražské AMU. Je účastnicí mnoha houslových soutěží, laureátka Kocianovy houslové soutěže a absolutní vítězka mezinárodní soutěže Yehudi Menuhina v roce 1993. V roce 2001 začala studovat i hru na violu, stala se tak jednou z mála houslových virtuózů, kteří dobře ovládají hru na oba hudební nástroje. Jaroslav Tůma je varhaník, cembalista a hráč na klavichord, improvizátor, skladatel a pedagog. Na programu koncertu budou skladby G. F. Händela, D. Scarlattiho, H. I. F. Bibera a G. Tartiniho.

Sochařka Isabela Fárová, dcera Anny Fárové, dnes žije v Maříži. O své tvorbě sama říká: "Inspirací je mi dílo a způsob práce mého otce - Libora Fáry. Tvořím v duchu imaginativního realismu. Můj svět a inspirační zdroj je svět zvířat. Je mi blízké klasické řecké sochařství a také italské renesanční sochařství." Fárův dům ve Slavonicích, v jehož mázhauzu se bude koncert konat, realizovala jako uměleckou poctu Liboru Fárovi jeho životní partnerka, historička Anna Fárová (1928 - 2010).


obrázek - bez názvu

Přijďte s námi oslavit MAGICKÉ OBDOBÍ LETNÍHO SLUNOVRATU

Občanské sdružení Slavonická renesanční společnost srdečně zve rodiče s většími dětmi a všechny zájemce na oslavu letního slunovratu - pátek 22. června 2012 - poutní kostel Božího Těla (u svatého Ducha) a prostranství před kostelem.

Program:
19,30 hodin - koncert Jemnického chrámového sboru v kostele Božího Těla - duchovní hudba
21 hodin - jahody a šampaňské, užívání si atmosféry letního večera,
21,30 hodin - přednáška o hvězdách - pan Miloš Podařil z Jihlavské astronomické společnosti, nadšený hvězdář, od 22 hodin - pozorování hvězd

Slunovraty mají vztah k náklonu zemské osy od roviny oběhu Země okolo Slunce a jsou to okamžiky, kdy Slunce dosáhne nejsevernějšího nebo nejjižnějšího bodu své pomyslné dráhy, tzv. obratníků Raka nebo Kozoroha. U nás nastávají, když den je nejdelší nebo nejkratší a to ve dnech, kdy Slunce vystoupí v poledne nejvýše resp. nejníže. Slunovraty jsou předmětem oslav po celém světě, nezávisle na kulturách v té které oblasti a mají kořeny v dávné minulosti. PODROBNÉ INFORMACE NA PLAKÁTECH A www.slavonice.cz.


obrázek - Kostel sv. J. Křtitele ve Slavonicích

KVĚTNOVÉ AKCE SDRUŽENÍ

Tématický večer - V pátek 25. května  v 19 hodin Vás zveme na povídání ing. M. Součka o cestě ze Slavonic na nejvyšší horu Evropy, co tomu předcházelo a co následovalo. Promítání: fotky a krátká videa z přípravy, vlastní cesty a následných
vysokohorských výletů.

„Myšlenka dosáhnout podle části zeměpisců nejvyššího vrcholu Evropy
(nejvyššího vrcholu Alpského pohoří) byla ve mně zakotvená již po několik
desetiletí. (Někteří zeměpisci považují za nejvyšší horu Evropy Elbrus na
Kavkazu na hranici Evropy a Asie.) Teprve v roce 2011 se mi podařilo postupně vytvářet podmínky pro dosažení tohoto cíle. Rozhodnutí o uskutečnění expedice spatřilo světlo světa v době, kdy si většina z nás dává novoroční předsevzetí...

...více osobně. Ing. Milan Souček

---------------------------------------------------------------------------

Květnový program sdružení zahájil úklid kostelíka sv. Jana Křtitele. Vymetli jsme pavučiny, uklidili opadané omítky, otřeli lavice. Kostelík by si zasloužil větší pozornost, v sondách v interiéru jsou viditelné částečky fresek. Škoda, že na jejich restaurování nejdou peníze.

Druhou květnovou akcí byl výlet po části rudolecké Graselovy stezky, který se uskutečnil za hezkého májového počasí v neděli 6. května. Řady členů spolku a veřejnosti doplnili členové dačického Muzejního a vlastivědného spolku. Některé scenérie stezky kolem Horního Radíkova jsou velice krásné, jenom je potřeba ještě zlepšit značení stezky a to v obou směrech.


obrázek - bez názvu

DUBNOVÉ AKCE SDRUŽENÍ

Tajemný velikonoční večerní výlet - NA VELKÝ PÁTEK JDEME PRO POKLAD se uskutečnil v pátek 6. 4. 2012. V 18 hodin jsme se sešli u kašny na dolním náměstí ve Slavonicích a vyrazili za dobrodružstvím. Počasí nám letos moc nepřálo, ale přesto se akce vydařila. Překvapením byl čert, jehož hádanky musely děti uhádnout, aby se mohly vydat hledat poklad. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI NA "POKLAD" PRO DĚTI - pekárně ve Slavonicích, ...

K Velkému pátku se vztahují převážně deštivé pranostiky a jak uvádí průvodkyně a inicátorka výletu Mirka Nevrklová, např. tyto:“ Z počasí Velkého pátku se předpovídalo počasí celého roku. Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý. Velký pátek vláha - úrodu zmáhá. Když na Velký pátek hřmí, na poli se urodí.“ Pranostiky vyšly, tak se snad urodí.

Poklad jsme hledali na Paffenschlagu. Podle pověsti se praví, že vesnici rozbořili a vypálili husité v 15. století. Vesničané před hrozbou útoku uschovali všechny své cennosti do máselnice a plnou nádobu uschovali ve studni. Husité skutečně vesnici srovnali se zemí, obyvatele pobili a ti, kteří uprchli, se již nevrátili. Po této události se pak začal vždy o půlnoci ve Slavonicích objevovat formanský vůz, který jede směrem ke zbořené vesnici a zmizí u studánky, které se říkalo máselnicová. Podle pověsti bude formanský vůz cestu vykonávat tak dlouho, dokud bude poklad v máselnici ve studánce.


VALNÁ HROMADA SDRUŽENÍ

Valná hromada - v sobotu 14. 4. 2012 v 17 hodin - v hotelu U růže (dolní část dolního náměstí ve Slavonicích) byla pracovní a příjemná.

Po schválení výroční zprávy, kterou najdete v příloze, či plánu na tento rok, následoval zlatý hřeb setkání. Hoteliér pan Mikula nám ve svém hotelovém sklepě předvedl příjemnou ochutnávku vín. Doprovodil ji zasvěceným výkladem, (to se nám ochutnávalo ...) a vůbec prostory a prostředí byly pro valnou hromadu připraveny přímo vzorně. Děkujeme!

Kdo je kdo?

V diskusi na valné hromadě se objevil názor, že podobné pojmenování dvou organizací: občanského sdružení Slavonická renesanční společnost a obecně prospěšné společnosti Slavonická renesanční je pro řadu občanů zaměnitelné a matoucí. Jak to vlastně je - najdete v příloze tohoto článku.

Pozvánka na valnou hromadu SRS, o.s.

Výroční zpráva Slavonické renesanční, o.s. za rok 2011.

Od roku 2006 existují ve Slavonicích, vedle sebe, v těsné spolupráci dvě neziskové organizace s podobným názvem.

Tisková zpráva k hledání pokladu na Velký pátek 2012.

Pozvánka na jarní výlet 6. 5. 2012 částí rudolecké Graselovy stezky.

Plakát - Ze Slavonic na Mont Blanc a zpět

Výlet po rudolecké GS
obrázek - Výlet po rudolecké GS
Květnový výlet po rudolecké GS
obrázek - Květnový výlet po rudolecké GS
Květnový výlet po rudolecké GS
obrázek - Květnový výlet po rudolecké GS
Květnový výlet po rudolecké GS
obrázek - Květnový výlet po rudolecké GS
Květnový výlet po rudolecké GS
obrázek - Květnový výlet po rudolecké GS
Květnový výlet po rudolecké GS
obrázek - Květnový výlet po rudolecké GS
Květnový výlet po rudolecké GS
obrázek - Květnový výlet po rudolecké GS
Vyprávění Milana Součka o cestě na Mt. Blanc a zpět
obrázek - Vyprávění Milana Součka o cestě na Mt. Blanc a zpět
Cesta pohádkovým lesem 2
obrázek - Cesta pohádkovým lesem 2
Cesta pohádkovým lesem 3
obrázek - Cesta pohádkovým lesem 3
Cesta pohádkovým lesem 5
obrázek - Cesta pohádkovým lesem 5
Cesta pohádkovým lesem 6
obrázek - Cesta pohádkovým lesem 6

Slunovrat - tisková zpráva.

Slunovrat - plakát

Oslava slunovratu 2012
obrázek - Oslava slunovratu 2012
Oslava slunovratu 2012
obrázek - Oslava slunovratu 2012
Oslava slunovratu 2012
obrázek - Oslava slunovratu 2012
Oslava slunovratu 2012
obrázek - Oslava slunovratu 2012

Tisková zpráva ke Slavnostem Trojmezí

Vernisáž obrazů Alice Vegrové
obrázek - Vernisáž obrazů Alice Vegrové
Vernisáž obrazů Alice Vegrové
obrázek - Vernisáž obrazů Alice Vegrové
Vernisáž obrazů Alice Vegrové
obrázek - Vernisáž obrazů Alice Vegrové
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Sgrafitová dílna 2012
obrázek - Sgrafitová dílna 2012
Poeticko jazzový večer Lubomíra Müllera
obrázek - Poeticko jazzový večer Lubomíra Müllera
Jazz Band ZUŠ Třešť
obrázek - Jazz Band ZUŠ Třešť
Jazz Band ZUŠ Třešť
obrázek - Jazz Band ZUŠ Třešť
Cimbálová muzika Tomáše Zouhara
obrázek - Cimbálová muzika Tomáše Zouhara
Cimbálová muzika Tomáše Zouhara
obrázek - Cimbálová muzika Tomáše Zouhara
Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
obrázek - Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
obrázek - Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
obrázek - Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
Jak Grasel uloupil městskou pokladnu
obrázek - Jak Grasel uloupil městskou pokladnu

Plakát na Jahodový koncert

Pozvánka na podzimní výlet 29. 9. 2012

Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni
Podzimní výlet k p.......u kameni
obrázek - Podzimní výlet k p.......u kameni

Česká brambora - 27. 10. 2012.

Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012
Adventní jarmark 2012
obrázek - Adventní jarmark 2012

Plakát na Silvestrovský výšlap

Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku
Silvestrovský výšlap na hlásku
obrázek - Silvestrovský výšlap na hlásku

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.