Festival TROJMEZÍ 2023

obrázek - Sgrafitová dílna

ÚTERÝ 4. 7. 2023

10:00 - 15:00 hodin, SGRAFITOVÁ DÍLNA, Horní náměstí ve Slavonicích

Letošní přivítání prázdnin spustí v rámci festivalu Trojmezí v úterý 4. července SGRAFITOVÁ DÍLNA na Horním náměstí. Tato tradiční dílna ve spolupráci se Školícím centrem Stavební huti Slavonice ukazuje hravou formou dětem i dospělým techniku sgrafita, která zdobí značnou část domů v centru města. Na Horním náměstí bude připravena podložka, tradiční nástroje a materiál potřebný pro výrobu sgrafita. Každý zájemce si může vlastní rukou vyškrabat, vyrýt, vytlačit své sgrafito a promítnout tak do vápenné malty svoji vlastní představu o sgrafitu.

19:30 hodin, dvorek městského muzea
EDIT PIF PAF ORCHESTRA

Zatím neznámá rocková kapela, ale rock k letnímu podvečeru určitě patří ...


obrázek - O Nirdhatanovi

STŘEDA 5. července 2023

10:00 hodin - POHÁDKA O NIRDHATANOVI (dvorek Spolkového domu)

Loutkové představení na motivy lidových pohádek nás přenese do daleké Indie. Vypráví příběh o chudém Nirdhanatovi, který se vydal na cestu k bohům, aby se jich zeptal, proč má tak velikou bídu. Představení je vhodné pro rodiče s dětmi. Z repertoáru divadla ToTem.

16:00 hodin - MĚSTO V HRADBÁCH

Netradiční prohlídka města s průvodkyní Mirkou Nevrklovou, která se prezentaci slavonických zajímavostí dlouhodobě věnuje. Sraz u kašny na dolním náměstí (náměstí Míru).


obrázek - Jezevec

ČTVRTEK 6. 7.

10:00 hodin - JEZEVEC NA BOROVICI (dvorek Spolkového domu)

Hra je inspirovaná starým japonským kaidanem o mocném strašidle. Původně hrůzostrašný mystický příběh posunuje do humorné roviny.

Nejpříšernější proměny bájného japonského strašidla jsou zdrojem slasti pro vykutáleného vesničana prahnoucího po hororových zážitcích. Principy tradiční stylizované japonské frašky kjogen jsou předvedeny v groteskním pojetí a obohaceny kontroverzním domácím strašidlem z české historie. Divadlo Líšeň Brno.

11:00 hodin - FIGURKOV (dvorek Spolkového domu)

Široká škála logických her rozvíjí geometrické vnímání, prostorovou orientaci i paměťové dovednosti. Klasické dřevěné šachy na velké šachovnici, deskové hry z celého světa. Nejjednodušší hrátky pro mrňata i důmyslné rébusy pro nejnáročnější luštitele. Divadlo Líšeň Brno.


obrázek - Řekni mi

Čtvrtek 6. 7.

19:30 hodin - ŘEKNI MI

Co je projekt Řekni mi?

Řekni mi je interaktivní performance pro tři hlasy a publikum. Pracujeme s principy volné hudební improvizace, která je opřena o mnohaleté zkušenosti s autorskou hudbou. V našem projektu zpíváme a capella, tvoříme zvukovou stopu příběhů.

Jak naše představení vypadá?

Na začátku představení tiše sedíme a čekáme na příběhy diváků, které rozezní naše hlasy. Vaše vyprávění nám dá podnět vytvořit improvizovanou píseň. Vytváříme prostor, ve kterém se rozezní vzpomínky. Odnesete si skladbu, která vznikla jen pro Vás.  Připravte si příběh, o který jste ochotni se podělit. Zkuste si Váš zážitek a situaci vybavit, jako by to bylo dnes. Vzpomínku, kterou nám budete vyprávět, Vám tři hlasy pošlou zpátky v hudební podobě, promění ji do zvuků, rytmů a melodií.

Jaký je smysl projektu?

V rámci projektu Řekni mi otevíráme možnost interaktivní komunikace s publikem. Podporujeme možnost sdílení, společného prožitku a tvůrčího zapojení diváků, kteří se tak stávají součástí koncertu. Vzniká tím jedinečná atmosféra plná humoru i silných momentů.


obrázek - St. Beran

PÁTEK 7. 7.

10:00 hodin - POPELKA

„Chci moc, moc, moc a ještě víc! Zlato, perly, stříbro!“ Popelce však ke štěstí stačí jen tři obyčejné oříšky.Pravda, tolik obyčejné nejsou, protože Popelka si přeje za ty roky, kdy jí každý přehlíží a ponižuje, být aspoň jeden večer na plese. Jeden takový večer jí změní celý život. Štěstí je totiž někdy ukryto v maličkostech, v oříšku, ve ztraceném střevíčku, polibku. Naše Popelka už nebude sedět v koutě! Takový život si nikdo nezaslouží!

Loutková pohádka, Divadlo Toy Machine, Tomáš Běhal

19:30 hodin - STANISLAV BERAN - autorské čtení

Do české literatury se Stanislav Beran zapsal před deseti lety skvělým povídkovým souborem ze současnosti nazvaným Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa. Zařadil se tak po bok mistrům prozaické zkratky, jakými jsou Jan Balabán či Jiří Hájíček.

 


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky