Co chystá spolek SRS na tento rok?

Pátek 26. ledna 2018 - od 17 hodin - Spolkový dům Slavonice

Spolek Slavonická renesanční společnost pokračuje i v roce 2018 v tematických večerech, což jsou setkávání vždy poslední pátek v podzimních a zimních měsících roku ve Spolkovém domě, převážně se vztahující k cestování. Letošní lednové setkání bude trochu jiné. Ve spolupráci s Domem Seniorů zveme srdečně všechny občany na společný poslech klasických šlágrů Y. Simonové, M. Chladila, W. Matušky či K. Hály. Navíc zde bude probíhat kulinářská soutěž pod názvem "Babičko, upeč něco!" Nejchutnější výtvory a výrobky budou oceněny. Na všechny se těšíme v pátek 26. ledna v 17 hodin ve Spolkovém domě. Přijďte si užít lednový večer společně.

Plakát na 26. 1. 2018 - "Babičko, upeč něco"

Silvestrovský výšlap 2017
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017 bez názvu

Advent 2017 ve Slavonicích zahájí již tradičně první adventní neděli – 3. prosince - ADVENTNÍ JARMARK, od 13 – 18 hodin

Město Slavonice, Spolek Slavonická renesanční společnost a Spolkový dům srdečně zvou všechny občany na DESÁTÝ adventní jarmark v pořadí. Bude se odehrávat opět kolem kašny na náměstí Míru a také na nádvoří Spolkového domu a v domě samotném. Zde budou především dvě vánoční dílny pro děti a jejich rodiče, jedna perníčková, děti si budou moci ozdobit svůj perník a druhá přáníčková s překvapením a všechna divadla či vystoupení. A na co se můžete těšit dále?

Program:

* 13,00— jarmark zahájí vystoupení dudácké kapely BEDRNÍK na náměstí

„Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník, nebudeme stonat, nebudeme mřít…“ tak to nám určitě zazpívá při zahájení adventu ve Slavonicích kapela, jejíž  repertoár se nezaměřuje pouze na jednu, domácí národopisnou oblast - Doudlebsko, ale vybírá i z ostatních regionů jižních nebo jihozápadních Čech. Občas kapela nahlédne i pod pokličku západočeského folklóru. Ve Slavonicích vystoupí s programem k adventu.

* 14,30— Včelí medvídci zpívají— divadlo Věž

Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu.

 

* 15,50— Perchty — dramatický kroužek při ZŠ Slavonice

Víte, co jsou perchty? Přijďte si je připomenout v podání dětí z dramatického kroužku při Základní škole ve Slavonicích pod vedením paní učitelky Dany Nešporové. Dříve běžné postavy vánočních svátků se nám dnes už téměř vytratily. Vesnicí obcházela například – perchta. Úkolem bylo strašit děti, rozdávat drobné dárky, kontrolovat pořádek v domácnostech, ale hlavně zpestřit a ukrátit nejdelší noci v roce. Obchůzky se pojily s lidovým divadlem, hrála se spousta obřadních her nebo se ukazoval betlém. Škoda, že tyto magické, děsivé, ale i štědré bytosti, které mají kořeny jak v křesťanské, tak v pohanské tradici, už dnes potkáváme jen zřídka.

* 16,00— Na vánoce dlouhý noce—divadlo Koník 

Vánoční hra s loutkami z ovčí vlny o putování pastýřů a králů za Ježíškem. Napsáno na motivy lidové pastýřské hry. Společně s Andělem, ospalými pastýři a třemi zbloudilými králi dojdeme do Betléma. Čerta se bát nebudeme a koledy si zazpíváme pěkně po valašsku.

 

* 16,50Žesťový soubor ZUŠ Dačice, náměstí

* 17,00— rozsvícení vánočního stromu

Změna programu vyhrazena. Vstupné na pohádky je dobrovolné. Po celé odpoledne si můžete ochutnávat regionální dobroty, adventní pochutiny a nápoje. Přijďte se psychicky připravit na vánoce, podpořit vystupující děti, pokoupit dárečky a vůbec si užít příchod adventu. Program jarmarku vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu panem starostou a živou hudbou žesťového souboru pana Kamínka. Srdečně všechny zveme! Za SRS Z. Chadimová

obrázek - Plakát bez názvu
obrázek - Pozvánka na tematický večer - 27. 10. 2017 bez názvu

Pozvánka na výlet 28. 9. 2017

obrázek - Almanach ke 20 letům spolku

SRS - už nám bylo dvacet

Dvacet let je dvacet let a něco to chce. Vyčerpávající zpráva o historii a stavu jednoho z nejstarších porevolučních spolků ve Slavonicích by vydala na objemnou knížku, leč na tu jsme neměli ani finance, ani lidi. Tož jsme šli cestou útlého almanachu, který stručně mapuje hlavní projekty a události, přináší seznam členů spolku, ukázku výroční zprávy či kousek ze stanov a poděkování sponzorům a donátorům, tak jako členům spolku, protože SRS je jejich aktivita a dobrovolné práce při realizaci akcí bylo za ta léta nepočítaně.

Stěžejní částí spolku jsou fotografie z akcí a projektů, a anketa, v níž členové odpovídají na tři anketní otázky. Publikace ilustruje život spolku založeného třemi statečnými dámami za účelem renesance občanské společnosti v příhraničí.

Almanach je k dostání na Infocentru ve Slavonicích a ve Spolkovém domě. Jeho vydání podpořilo Město Slavonice.


obrázek - Slavnosti trojmezí 2017 - ohlédnutí

Slavnosti Trojmezí 2017 - ohlédnutí

Začíná být tradicí, že Slavnosti Trojmezí zahajují - uvádějí bohatou festivalovou sezónu ve Slavonicích. Letos měly být pohodové a pro celou rodinu a věřím, že takové první červencový týden i byly. Milovníci originální hudby si mohli užít koncert Marty Topferové či koncert Tichých lodí, kdo mají rádi procházky a historii zase procházku po sakrálních památkách Slavonic. Slavnosti nabídly pro rodiče s dětmi dvě dílny - sgrafitovou a mozaikovou,  pohádku divadla Krapet Kocour Modroočko či Bublinovou dílnu na náměstí. Básník a zpěvák Jiří Dědeček s výtvarnicí Danielou Šafránkovou byli součástí křtu Almanachu ke 20 letům spolku.

Návštěvnost všech programů byla pěkná, tak jsme měli radost. Do realizace a zajištění programů se zapojila převážná část členů spolku, kdo mohl, pomohl, byli úžasní, za což jim z celého srdce děkuji.

Program finančně podpořili: Město Slavonice, Centropen, a.s. Dačice, MEPOS, spol. s r. Dačice, Waldviertler Sparkasse Bank AG, Jadranská zmrzlina Slavonice, PS Soft Brno, AOK Maříž. Všem moc děkujeme.


Noc kostelů 2017
obrázek - Noc kostelů 2017
Noc kostelů 2017
obrázek - Noc kostelů 2017
Jarní výlet
obrázek - Jarní výlet
Hledání pokladu na Velký Pátek 2017
obrázek - Hledání pokladu na Velký Pátek 2017
Povídání o Mongolsku
obrázek - Povídání o Mongolsku
Povídání o Banátu
obrázek - Povídání o Banátu

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky