Martin Mejstřík o revoluci 1989 - 15. 11.

obrázek - Martin Mejstřík

ZVEME VÁS NA PŘEDNÁŠKU A BESEDU S MARTINEM MEJSTŘÍKEM, ANTIKOMUNISTOU A STUDENTSKÝM VŮDCEM ROKU 1989 DO SPOLKOVÉHO DOMU VE SLAVONICÍCH V PÁTEK 15. LISTOPADU 2019.

OSLAVTE S NÁMI 30 LET SVOBODY!!!

Z webových stránek Martina Mejstříka:

"Milí přátelé, zdravím Vás.

"Svoboda s sebou nese mnoho obtíží a demokracie není dokonalá. Ale nikdy jsme nemuseli postavit zeď, abychom udrželi lidi uvnitř - abychom jim zabránili odejít.“ John Fitzgerald Kennedy, 35. president Spojených států

Vyrovnání se s naší nedávnou minulostí je jedním z nejdůležitějších témat současnosti stejně tak, jako výchova studentů k občanství, demokracii a evropanství. Rok 2019 je v tomto směru výjimečný – uplynulo 30 let od pádu komunismu, 30 let od počátku společenských změn nastartovaných událostmi 17. listopadu 1989. Pro nás pro všechny, studenty nevyjímaje, je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí, ale že je především zodpovědností za naše činy současné i budoucí."

http://www.martin-mejstrik.cz/

Narodil se v Kolíně, ale dětství a dospívání strávil v Liberci. Poté odešel do Prahy, kde studoval na Pedagogické fakultě UK. Odtud byl v roce 1984 vyloučen z politických důvodů. Další léta pak trávil v hlavním městě prací v Ústředním loutkovém divadle a studiem na Akademii múzických umění. V roce 1989 patřil k hlavním postavám studentského protestního hnutí. O 13 let později se stal na 6 let senátorem. Dnes žije na statku na Vysočině, přednáší a žije venkovským životem se vším všudy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-s-martinem-mejstrikem.A141118_2116818_jihlava-zpravy_mv

https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Mejst%C5%99%C3%ADk


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži