Rodičovské centrum ZDROJ

obrázek - Aktivity RC

Rodičovské centrum ZDROJ Slavonice zve na programy v roce 2013
Pondělí

9:00 - 12:00 Volná herna
Volný vstup do herny Rodičovského centra pro rodiče a děti do 6 let věku
15:00 - 17:00 Výtvarky pro ručičky
Tvůrčí program pro rodiče a děti do 9 let věku, vstupné 20,-Kč

Středa


15:00 - 17:00 Odpolední klub
Bezplatný program pro děti od 10 do 15 let věku - stolní hry, vyrábění, hudba, PC, atp.

Čtvrtek

15:00 - 17:00 Putování za bludným kořenem
Poznávací program pro rodiče a děti do 9 let věku, vstupné 20,-Kč


17:30 - 19:30 Občanská poradna
Základní sociální poradenství (oblast sociálních dávek, právních úkonů, kontakty na odborná pracoviště, pomoc s řešením krizových životních
situací), služba je poskytována bezplatně.

Rodičovské centrum ZDROJ Slavonice najdete v ulici Svatopluka Čecha 139, v prostorách bývalého kadeřnictví naproti skautské klubovně. Provozovatel Slavonická renesanční, o.p.s. Upozorňujeme na změnu otvírací
doby. info: www.zdrojslavonice.cz/rc-zdroj, kontaktní osoba paní
Jiřina Marková, mobil 602 571 123
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Jak fungovalo Rodičovské centrum a Otevřený klub ZDROJ v roce 2012?

Díky podpoře z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV)se nám podařilo otevřít v Rodičovském centru ZDROJ nové programy. Jednalo se zejména o podporu rodin, které se ocitly v špatné sociální situaci. Díky podpoře jsme mohli zaplatit pracovníka, který s těmito rodinami během celého roku pracoval. Pomoc jsme tak poskytli v 5 rodinách. Další službou bylo poradenství Občanské poradny, která přispěla k informovanosti místních občanů v sociálně-právních oblastech.
Další podporu jsme získali z programu z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a mohli jsme tak otevřít i Otevřený klub ZDROJ v prostorách rodičovského centra. Z pravidelných aktivit, které jsme provozovali, byly nejúspěšnější pravidelné dílny „Výtvarky pro ručičky", letní programy pro děti - letos ve dvou týdnech, výlety pro děti i rodiče, přednášky a kurz jógy. To vše by nebylo možné, kdyby s programy Rodičovského centra ZDROJ nepomáhali sami rodiče a dobrovolnicí. Chtěla bych touto cestou poděkovat paní Petře Burghardové za celoroční významnou pomoc při organizování a vedení Rodičovského centra.

Rok 2013

Programy Rodičovského centra v roce 2013 se rozběhnou od pondělí 14. ledna 2013 v 15:30 hod dílnou „Výtvarky pro ručičky". Další program bude navazovat na činnost z roku 2012. To znamená, středy od 15 hodin budou patřit starším dětem v Otevřeném klubu ZDROJ a čtvrtky od 15 hodin programu Putování za bludným kořenem. Bližší informace naleznete na www.zdrojslavonice.cz, nebo přímo dveřích Rodičovského centra a klubu ZDROJ (Svatopluka Čecha 139, Slavonice)

Dobročinný bazar v lednu 2013

V měsíci lednu Slavonická renesanční o.p.s. uspořádá již tradiční dobročinný bazar. Bazar bude v klubovně Rodičovského centra ZDROJ každou sobotu od 9 - 12 hodin (bývalé kadeřnictví naproti skautské klubovně). Můžete přinést oblečení, hračky, povlečení, deky a věci do domácnosti. Odnést si můžete věci v libovolném množství za poplatek 50, Kč, který bude využit pro potřeby Rodičovského centra ZDROJ. Zbylé věci odevzdáme potřebným do Domovinky v Dačicích a azylového domu Rybka pro rodiny s dětmi ve Studené.

Jiřina Marková, Rodičovské centrum ZDROJ Slavonice, tel: 602571123


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky