Dačická brána ve Slavonicích

obrázek - bez názvu

Slavonice - městské brány

Z gotických městských bran, které byly renesančně upravovány v polovině 16. století, zůstaly ve Slavonicích zachovány východní Znojemská (Horní, Jemnická) a severní Dačická (Dolní, Bolíkovská). Znojemská brána má psaníčkovou sgrafitovou fasádu a drážku pro padací mříž. Do současné podoby byla snížena po požáru v 19. století.

Dačická brána je vysoká, hranolová, se stupňovitými štíty, zakončená barokní věžičkou. Má sgrafitově kvádrovanou fasádu a drážku pro padací mříž. A právě tuto bránu je možné navštívit, prohlédnout si ji, vystoupat po úzkých schodech až do krovu, který je také možné si prohlédnout.

Třetí městská brána, zvaná Rakouská, byla zbořena v 19. století.

Od 8. 6. do 7. 7. 2012 je v Dačické bráně k vidění výstava obrazů brněnského výtvarníka a muzikanta Petra FEREBAUERA. Jeho webové stránky najdete na této adrese: http://www.ferebauer.wz.cz/cz/page/menu.html

Antique Bazar ve Slavonicích

S Dačickou bránou sousedí Antique Bazar. Nabízený sortiment zahrnuje nejen drobné kuriozity, šperky, nábytek všeho druhu, díla výtvarná (včetně grafiky a kreseb), ale na své si přijdou i zájemci o skutečně honosné a reprezentativní předměty. V této souvislosti je nutno zmínit důležitou formu prezentace a prodeje přes vlastní webové stránky, kdy lze samozřejmě zvolený předmět prohlédnout přímo v  kamenném obchodě ještě před zakoupením.

Ceny nabízených předmětů můžeme označit za velmi přiměřené, neboť činnost Antique Bazaru je založena na vzájemné vý hodnosti a rozumné cenové politice u předmětů, přijímaných do komisního prodeje. Všehochuť nabízených předmětů doplňuje restaurátorská dílna, zaměřená převážně na nábytek včetně čalounění, takže zájemce má možnost si nechat zakoupený nábytek odborně upravit či opravit dle svých představ.


Pozvánka na vernisáž výstavy Petra Ferebauera
obrázek - Pozvánka na vernisáž výstavy Petra Ferebauera

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky