Graselovy stezky

obrázek - Karel Hrubý - srny

Graselovy stezky vedou po obou stranách rakousko- česko hranice, územím mezi rakouským Raabsem a Kautzenem a mezi českou Novou Bystřicí a Novými Syrovicemi. Tvoří sedm výletních okruhů kolem obcí a měst – Raabs ( 10,5 km), Karlstein ( 34,5 km), Dobersberg ( 46 km), Slavonice (23 km), Český Rudolec (9 km), Vratěnín (7 km), Nové Syrovice (10 km) a Nová Bystřice (29 km). Hranici překračuje stezka ze Slavonic, přes Maříž, do Dobersbergu ( 22 km).

Na webových stránkách Graselových stezek najdete všechny informace. Popis stezek, galerii obrázků, služby pro návštěvníky, návštěvní knihu, kam můžete napsat, jak se Vám stezky líbily či co je ještě potřeba zlepšit. Příběhy, které se k jednotlivým stezkám vztahují, mapy stezek, v e-shopu si můžete objednat krásně vypraveného průvodce.

Vydejte se s námi po stezkách místy, kde loupil a skrýval se „grázl“ Johann Georg Grasel. Ještě jako mladík se tento syn žebračky a rasa stal vůdcem loupežné bandy, které se obával celý kraj.

Vstupte do nedotčené a čisté krajiny se stinnými lesy, projděte se alejemi starobylých cest. Na Graselových stezkách objevíte stopy života našich předků, mýtická zákoutí, kamenná pole, snad dávná obětiště Keltů. Zveme Vás k putování krajem, který Vás obohatí svou skrytou přírodní silou.

Graselovy stezky jsou v Rakousku značeny standardně bílo – červeným pruhem, na české straně jsou značeny žlutým terčem orámovaným bílým písmenem „G“

Například ve službách najdete mimo jiné:

  • Návštěvnické centrum Graselových stezek
  • průvodcovské služby
  • workshopy - tvůrčí pobyty,
  • relaxační, poznávací pobyty
  • programy pro školy
  • pobyty na klíč pro skupiny, firmy,
  • mapy, knížky, zboží i v našem E-shopu


Po celý rok jsme Vám k službám po předchozí domluvě, o prázdninách je připravena stálá nabídka služeb.

Adresa: Návštěvnické centrum Graselových stezek, nám. Míru (dolní) 461, 378 81 Slavonice
Kontaktní osoba: Jiřina Marková, telefon: pevná linka: 384 493 884, mobil: 733325855, e-mail: office@grasel.eujirina.markova@grasel.eu

Více než 3,5 tisíce návštěvníků prošlo o prázdninách Návštěvnickým centrem Graselových stezek ve Slavonicích.

Od 1.9. přecházíme s poskytováním služeb na mimosezónní provoz - všechny služby poskytujeme po předchozím objednání, po mailu, nebo telefonicky. Využijte krásné počasí babího léta k výletům v doprovodu našich průvodců!  Kontakt jirina.markova@grasel.eu., mobil 733 325 855

Děkujeme všem, kteří nás o prázdninách navštívili a využili našich služeb!

Prohlídky s místním průvodcem - jen v doprovodu našich průvodců objevíte skrytá tajemství ...

Návštěvnické centrum Graselových stezek ve Slavonicích zahájilo sezónu v sobotu 30. června 2012 - otevřeno bylo denně od 9ti do 18ti hodin. Najdete zde - informace o Graselových stezkách a dalších turistických zajímavostech města a regionu, prodej upomínkových předmětů, pohledů, knížek a map, služby veřejného internetu, kopírování, vazby a laminování. Atraktivní nabídkou jsou průvodcovské služby - zejména pravidelné prohlídky města Slavonice s Graselovou milou.

Další služby  a zajímavosti najdete na www.grasel.eu/navstevnicke-centrum

GRASEL FEST 5.-8.7. 2012

Začátek prázdnin s bohatým programem v obcích a městech regionu Graselovy stezky! Ve dnech 5. 8. července se v regionu Graselovýc stezek koná první GRASEL FEST - festival různorodých programů  - ukázky lidových řemesel, dobové válečné souboje, ochutnávky, vycházky s průvodcem, jízda parním vlakem na úzkokolejce, sportovní klání i hudební a divadelní představení.


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky