Vyjeďte si na běžky!

obrázek - Lyžař

Upravené lyžařské stopy

Třetí lednový víkend se poprvé v letošní sezóně dalo konečně na Slavonicku, Rudolecku, Staroměstsku vyjet na běžkách. Velkou zásluhu na realizaci měl pan Miloš Dvořák, který nelenil a v pátek do půlnoci projížděl všechny zimní běžecké trasy v regionu. Protože kilometrů to bylo opravdu hodně, tak ještě v sobotu časně ráno doladil stopy v okolí Matějovce. O víkendu tak vyrazily stovky lyžařů do perfektně upravených a nažehlených stop.

V sobotu i v neděli 19. a 20. ledna si tak mohla většina příznivců běžeckého lyžování vychutnat pocit dokonalé běžecké stopy tak, jak je tomu třeba na horách. Kolem Matějovce a Stoječína to byla dokonce stopa obousměrná. Všechny těšilo počasí, bylo totiž bezvětří a jenom několik málo stupňů pod nulou. Stopa byla tak úžasná, že to po ní jelo téměř samo (na modrý Swix – extra) a dokonalost byla završena možností se cestou občerstvit jak v Holubníku, tak ve Starém Městě. Zde se posedělo obzvlášť dobře, protože gulášek byl dokonalý. Pravidelné informace o stavu lyžařských stop máte možnost sledovat na webu Starého Města p. L., Volby pro Slavonicko a slavonického Íčka. Nebojte se připojit k vyznavačům běžeckého lyžovaní, neboť stopy, které Vám připravil pan Dvořák, jsou opravdu výborné. Věřme, že sněhu ještě trochu připadne.

Pozor na úsek z Maříže na Trojmezí, kde stopy jsou vyhrnuté lesní technikou. Ještě jednou poděkování od nás běžkařů, panu Dvořákovi, za páteční obětavou noční úpravu běžeckých tras, ale i obcím, které tuto službu finančně zajišťují.

Autor : Jiří Beneš


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích