Latinskoamerické rytmy ve Slavonicích

obrázek - M. Töpferová a A. J. lacoste


Pátek 4. října 2019 v 19 hodin - SPOLKOVÝ DŮM SLAVONICE

Srdečně zve spolek Slavonická renesanční společnost, vstupné: 150,- Kč

Marta Töpferová, zahraničním uměleckým jménem Marta Topferova (* 1975 Ostrava) je česká zpěvačka, kytaristka a skladatelka, dcera herců Tomáše Töpfera a Zuzany Hodkové. Její repertoár byl do nedávna zaměřen na autorské i latinskoamerické písně zpívané výhradně španělsky, ale v posledních letech začala zpívat i natáčet i v češtině.

V roce 1987 emigrovala se svojí matkou a sestrou do USA, kde žila mezi lety 1987-2012. Strávila šestnáct let v New Yorku a koncertovala po celém území Spojených států, v Kanadě, v Evropě, v Argentině a v Thajsku. Často jí doprovázejí latinskoameričtí hudebníci. V roce 2012 se vrátila do České republiky a nyní koncertuje převážně v Evropě. Je stále občankou České republiky.

Alejandro Soto Lacoste - chilský písničkář a multi-instrumentalista je předním hudebníkem chilské hudební scény. Studoval hru na klavír, kytaru, akordeon a zpěv. Také vystudoval kontrapunkt, harmonii a kompozici s chilským profesorem Fernandem Carrasco, kterému později asistoval s projekty s Filharmonickým orchestrem.


Dále se intenzivně věnuje latinskoamerické lidové hudbě a populární písni, skládá a spolupracuje s hudebníky jako je známý chilský písničkář Nano Stern, skupina Aranto, a mnoho dalších. Posledních dvanáct let žije v Německu a působí převážně na berlínské hudební scéně. Vydal dvě solová alba, Interiores (2008) a Presente (2013). V roce 2012 začal hrát s Martou Töpferovou. Má za sebou koncerty po celé Evropě, Latinské Americe a Austrálii.

Web:
http://www.alejandro-­‐soto.com/
Videa:
https://www.youtube.com/watch?v=34VOEGxJRg8
https://www.youtube.com/watch?v=iFo_U30jppo
Kontakt v ČR:
Marta Töpferová
info@martatopferova.com
+420 721 355 380

 


obrázek - bez názvu bez názvu

Plakát na 4. 10. 2019 - M. Töpfer a A. S. Lacoste

Informace o A. S. Lacoste

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích