Graselovy stezky

obrázek - Foto Karel Hrubý

Vydejte se s námi po stezkách místy, kde loupil a skrýval se „grázl“ Johann Georg Grasel.

Graselovy stezky  vedou po obou stranách rakousko- česko hranice, územím mezi rakouským Raabsem a Kautzenem a mezi českou Novou Bystřicí a Novými Syrovicemi. Tvoří sedm výletních okruhů kolem obcí a měst – Raabs ( 10,5 km), Karlstein ( 34,5 km), Dobersberg ( 46 km), Slavonice (23 km), Český Rudolec (9 km), Vratěnín (7 km), Nové Syrovice (10 km) a Nová Bystřice (29 km). Hranici překračuje stezka ze Slavonic, přes Maříž, do Dobersbergu ( 22 km).
Graselovy stezky jsou v Rakousku značeny standardně bílo – červeným pruhem, na české straně jsou značeny žlutým terčem orámovaným bílým písmenem „G“

Po celý rok je Vám k službám Návštěvnické centrum Graselových stezek , které Vám po předchozí domluvě, o prázdninách každodenně, poskytne informace, průvodcovský servis, prodej zboží, atp.

Na webových stránkách Graselových stezek najdete všechny informace. Mapy stezek, fotogalerii, nabídku služeb pro návštěvníky, návštěvní knihu, tipy na zajímavosti v okolí, nabídky pobytových programů, workshopů, atp. V e-shopu si můžete objednat útlou knížku Průvodce po Graselových stezkách, nebo mapové letáky.

Adresa: Návštěvnické centrum Graselových stezek, nám. Míru (dolní) 461, 378 81 Slavonice
Kontaktní osoba: Jiřina Marková, telefon: pevná linka: 384 493 884, mobil: 733325855, e-mail: office@grasel.eujirina.markova@grasel.eu

 


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích