Pohádková trasa jako turistická cesta

obrázek - Infocentrum

V neděli 4. září byla OTEVŘENA TURISTICKÁ TRASA PO CESTĚ POHÁDKOVÝM LESEM.

Proč vznikla pohádková cesta coby turistická trasa?

Každý rok počátkem června se otvírá Strážný vrch u Slavonic dětem a pohádkovým bytostem. Ale potom se pohádková cesta na celý rok zase uzavírá. Zvláště v létě přijíždí do Slavonic návštěvníci, mnohdy s malými dětmi, tak proč i jim nedopřát dobrodružnou cestu za pohádkou? Od neděle 4. září bude tedy otevřena nová turistická trasa, která by měla zaplnit mezeru v nabídce turistických výletů pro rodiny s dětmi. Právě pro tuto skupinu návštěvníků Slavonic je Cesta pohádkovým lesem určena především. Trasa je s malými odchylkami vedena po stezce, kterou zejména slavonické děti léta dobře znají. Na stanovištích pouze přibyly nové stabilní prvky. K jejich přípravě byly lesníkem vybrány stromy nekvalitní, určené k předmýtní těžbě.
Každý malý poutník by měl svou výpravu začít v Zemské pohádkové kanceláři na Informačním turistickém centru ve Slavonicích. Zde bude vybaven tištěným průvodcem s půvabnými obrázky Aleny Schulz a nezbytnými informacemi - a cesta za pohádkou může začít.

Podle náročnosti si lze vybrat mezi třemi variantami. Bronzová stezka je pro skřítky, stříbrná pro poutníky, ale pouze zlatá stezka je určena válečníkům a princeznám bojovnicím. Pokud splní malý cestovatel všechny úkoly, získá, po návratu do pohádkové kanceláře, listinu osvědčující jeho úspěšné absolvování zvolené stezky.

Trasu připravilo Městské kulturní středisko Slavonice za vydatné pomoci pracovníků Podniku města Slavonice. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži