stojí za to vidět

Slavonice jsou renesanční perlou jihozápadní Moravy. Okouzlí Vás malebností sgrafitových fasád, dokonalostí sklípkových kleneb a geniem loci městečka, které přesto jakoby stále čeká na své probuzení.

Pokud Slavonicemi projíždíte a nemáte čas na vícedenní pobyt, určitě si nenechte ujít procházku oběma náměstími a kolem farního kostela. Vystoupejte schody na městskou věž, odkud se Vám naskytne přepěkný výhled na celé městečko i okolí. Na náměstích najdete honosné měšťanské domy, často se sklípkovými klenbami kamenického mistra 16. století Leopolda Österreichera. Městské íčko najdete v zajímavé freskové místnosti, bohatě zdobený cechovní sál v sousedním domě. Nenechte si ujít adrenalinovou prohlídku podzemí a ještě si stihnete namalovat hrnek nebo natisknout tričko. Přes sezónu je město plné zahrádek s občerstvením, takže si můžete užívat atmosféru města například při dobré kávě.

Pokud máte více času, vydejte se po absolvování výše uvedených lahůdek do blízkého i vzdálenějšího okolí. Příjemně je velká procházka popsána v průvodci Slavonice - perla renesance. Její součástí je portál hřbitovní kaple, dílo již zmíněného Leopolda Österreichera, magický kostel Božího těla (U svatého Ducha) na kopci nad městem. Město leží v bezprostřední blízkosti státní hranice s Rakouskem a milovníci vojenské historie se mohou podrobně seznámit s historií čs. opevnění republiky z let 1936 - 1938 prohlídkou areálu s bunkry a vojenskými překážkami této doby. Historii socialistické totality a Slavonice za železnou oponou si můžete připomenout návštěvou části železné opony u Kadolce. A pokud se Vám líbí naše příroda, nenechte si ujít procházku Graselovými stezkami.

Těšíme se na Vás.

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži